SOŠ a SOU Sušice má absolutního vítěze kadeřnické soutěže v Praze

Datum: 
Pondělí, 7 Leden, 2019 - 13:00

SOŠ a SOU Sušice má LAUREÁTA- absolutního vítěze kadeřnické soutěže v Praze

 

Asociace Fisy pořádala dne 7. 1. 2019 v Praze MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY KORUNA KREATIVITY s tématem Freak show - Cirque du Soleil pro studenty z oboru – kadeřník, kosmetička a vizážista.

Ze SOŠ a SOU Sušice se přihlásili do soutěže tři žáci. V disciplíně Pánský střih a styling soutěžila Andrea Frančíková s modelem Ondřejem Farbarem a v disciplíně Dámský společenský účesAneta Müllerová s modelkou Petrou Velíškovou a obě žákyně se v silné konkurenci umísily ve svých disciplínách na krásném pátém místě. Nejúspěšnější žákyní ze SOŠ a SOU Sušice se stala Nikola Vodičková s modelkou Veronikou Tvrdou, které byly uděleny dvě nejvyšší ocenění. Od odborné poroty získala 1. místo v disciplíně Dámský společenský účes a stala se tak MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY, v rámci celkového hodnocení soutěže jí byl udělen titul LAUREÁTA - absolutního vítěze s nejlepším hodnocením ze všech kadeřnických soutěžních disciplín.

Žáci ze SOŠ a SOU Sušice oboru vzdělání Kadeřník a nástavbového studia Vlasový stylista se v tomto školním roce úspěšně zúčastnili již řady soutěží (v Bratislavě, Sušici, Domažlicích, Praze). Soutěžícím s nejlepším hodnocením byl udělen postup na otevřené Mistrovství Evropy Open International championship of Europe 2019. Ze SOŠ a SOU Sušice postoupilo  na toto Mistrovství Evropy osm žáků a  v únoru se utkají s nejlepšími žáky v kadeřnickém a kosmetickém oboru z Čech a Slovenska.