Cestovní ruch - Profil oboru

65-42-M/02 Cestovní ruch - Management cestovního ruchu
 

- Průvodcovství a podnikání v cestovním ruchu

 

                              Poslední aktualizace informací o oboru CR: 19. 6. 2018. Sledujte AKTUALITY - jsou tam nové informace a nabídky!

                              PROBÍHÁ NOVÝ PROJEKT PRAXÍ, STÁŽÍ A DALŠÍ SPOLUPRÁCE S NĚMECKEM - více ZDEAKTUALITY 

                             

Cestovní ruch je obor s vynikajícím profesním uplatněním jak doma, tak v zahraničí.  Cestovní ruch neustále roste a zaměstnává stále více pracovníků. V cestovním ruchu je možné vykonávat velkou řadu profesí jak u nás, tak po celém světě. Některé z oblastí uplatnění: cestovní kanceláře, průvodci, delegáti, hotelnictví, státní správa, městské úřady, centra služeb turistům, turistické atraktivity historického, sportovního, zábavního charakteru atd. Více informací najdete v záložce DALŠÍ INFORMACE. Podrobné informace Vám rádi podáme osobně ve škole.

Škola umožňuje studentům získat praxi v různých oborech cestovního ruchu dle vlastní volby. Kromě souvislé praxe probíhá i průběžná praxe na školní recepci a cvičném informačním centru. Nabízíme všem studentům exkurze u nás i v zahraničí a v rámci projektů různé praxe v Německu i jinde. Samozřejmostí je důraz na studium cizích jazyků.  

V současné době studují u nás studenti automaticky obě zaměření studia současně. Obor je koncipován tak, aby poskytl středoškolské vzdělání nejvyšší úrovně jak pro budoucí průvodce všech typů, tak pro pracovníky v marketingu, managementu či běžném provozu veškerých podniků, úřadů a služeb v cestovním ruchu. Vedle uplatnění přímo v cestovním ruchu je navíc možnost zaměstnání i v dalších oblastech ekonomického a obchodního zaměření. Většina našich absolventů pokračuje ve studiu na vysokých školách a univerzitách a nachází pak lukrativní pracovní pozice.

                                                                                                          Praxe na školní recepci

Profilové odborné předměty: Technika služeb cestovního ruchu. Průvodcovství. Marketing a ekonomika cestovního ruchu. Zeměpis a dějiny kultury v cestovním ruchu. Organizace recepční práce. Management služeb. Profese v cestovním ruchu. Další odborné předměty: Informatika. Účetnictví. Základy ekonomiky a práva. Korespondence. Cizí jazyk. 

  

  • Informační leták oboru CESTOVNÍ RUCH - KLIKNI ZDE   
  • Praxe v Německu: budou se realizovat v rámci projektu, který jsme podali
  • Počínaje školním rokem 2013/2014 vyučujeme podle školního vzdělávacího programu: ZDE    
  • Počínaje školním rokem 2017/2018 vyučujeme podle školního vzdělávacího programu: ZDE                   

Kontaktní osoba:
Ing. Marie Hlaváčová, SOŠ a SOU Sušice, U Kapličky 761, 342 01 Sušice, e-mail: hlavacovam@sossusice.cz