Domov mládeže

Sedmipatrová budova s přilehlým areálem (prostory DM jsou v 6. a 7. patře) je uzpůsobena hotelovému typu ubytování. Pokoje jsou třílůžkové  s vlastním sociálním zařízením (koupelna s WC). Na každém patře je místnost s TV, malá kuchyňka s lednicí, MVT a rychlovarnou konvicí. Na patrech je Wi-Fi připojení a k využití jsou také počítače. V DM je k dispozici kulečník a místnost pro stolní tenis.

V areálu DM je sportovní hala s posilovnou a sportovní areál - atletická tartanová dráha (200 m) a sektory dálkařský a vrhačský, fotbalové hřiště menších rozměrů s umělým trávníkem, víceúčelová hřiště s umělým trávníkem a nově také s umělým povrchem a kurt na beach volejbal. Součástí sportoviště je také venkovní umělá lezecká stěna.

  Školní kuchyně a jídelna jsou přímo v budově DM.

  V době osobního volna mají žáci a studenti možnost zájmové činnosti. V současnosti je to především volejbal, florbal, sálová kopaná, kopaná, beach volejbal, kondiční posilování, kroket, kroužek pečení a vaření, ruční práce a společenské hry.


Kontakty : adresa - DM SOŠ a SOU Sušice, Volšovská 1139, 342 01 Sušice / e-mail - dmsossu@seznam.cz / vrátnice - 376524802 / mobil - 778469911 / školní kuchyně - 376524801 


ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

     Ubytování žáků v domově mládeže proběhne po zahájení školního roku v pondělí 3.9.2018. Žáci prvního ročníku (všechny obory) mají slavnostní zahájení školního roku v Sokolovně od 10,00 hodin. Po ukončení akce v Sokolovně pokračují ještě ve škole. Žáci ostatních ročníků mají v pondělí 3.9.2018 zahájení školního roku ve škole od 8,00 hodin.

Po skončení povinností prvního dne ve škole se mohou žáci přijít ubytovat. Pro všechny ubytované bude připraven oběd. Výdej oběda bude od 11,30 hod. Ukončení výdeje ve 13,00 hod. Hlavní náplní dne je ubytování žáků. Bude pokračovat i po obědě. Vychovatelé jsou připraveni podávat informace rodičům. Odpolední čas je také možné ještě využít na nákupy a zařizování věcí potřebných do školy. Po domluvě mohlou žáci I. ročníku na vycházku s rodiči. Návrat do 17,00 hodin na večeři. Po večeři budou ve skupinách úvodní schůzky žáků, poučení, atd.

Vedoucí školní jídelny ještě nemá od všech žáků I. ročníku formulář na povolení inkasa za ubytování a stravování. NEZAPOMENOUT přinést v pondělí. Vedoucí školní jídelny bude žákům I. ročníku vydávat čipy na stravování, vstup do školy a DM v úterý 4.9. ve škole. Záloha na čip je 100,- Kč. NUTNÉ.

 

Upozornění - akce - uvolnění pokojů :  

SOŠ a SOU Sušice pořádá každoročně celostátní soutěž instalat a elektr. oborů.  Soutěž proběhne ve dnech 16.-17.5.2019 (čtvrtek a pátek).   Ředitel SOŠ a SOU Sušice rozhodl pro soutěžící uvolnit pokoje našich žáků ráno 15.5.2019 (středa).  Žáci budou ve středu po vyučování odjíždět domů. Na dny 16. a 17.5.2019 dostávají žáci ředitelské volno a jsou uvolněni z vyučování a odborného výcviku. Opětovné nastěhování do pokojů bude možné při příjezdovce v neděli 19.5.2019 (popř. v pondělí 20.5. po vyučování).

 

 

 
    Školní vzdělávací program DM
         Vnitřní řád
    Provoz a vnitřní režim DM
Kroužky na domově mládeže
Informace pro žadatele o ubytování na DM
Informace k systému platby
Oznámení o povolení inkasa
Přihláška na domov mládeže (1. strana)
Přihláška na domov mládeže (2. strana)