Jízda zručnosti traktorem s přívěsem - Blatná 2017

Již 16.ročník této populární soutěže pořádalo dne 26. dubna 2017 Střední odborné učiliště Blatná. Letošní ročník byl oblastním kolem pro žáky ze zemědělských škol a učilišť Jihočeského kraje, kteří v rámci studia získají řidičské oprávnění k řízení traktoru. První tři soutěžící si mohli vybojovat postup do celostátního kola, které pořádá naše SOŠ a SOU Sušice dne 22.června.
Mimo soutěž se této akce zúčastnili též Jan Hefler a Václav Straka ze SOŠ a SOU Sušice. Tito chlapci navštěvují první ročník nástavbového studia Podnikání a v loňském roce získali řidičské oprávnění skupiny T v rámci učebního oboru Opravář zemědělských strojů.
Jednotliví závodníci museli s traktorem Zetor Proxima 80 s přední hnací nápravou a pětitunovým přívěsem zdolat co nejrychleji a nejpřesněji připravenou trať s jedenácti překážkami. Museli například projet dvěma úzkými zatáčkami, osmičkou a slalomem, přesně zastavit u rampy, přejet dvě lávky, přesně zacouvat do úzké garáže a projet zúženým prostorem. Soutěže se celkem zúčastnilo 23 soutěžících a do celostátního kola postoupili zástupci z Blatné, Dačic a Trhových Svin.
Ve výsledkové listině se neztratili ani naši žáci, kteří sice nevyužili možnost den před soutěží si vyzkoušet trať a traktor, přesto skončili na začátku druhé desítky.