Krajské kolo jízdy zručnosti se konalo v Sušici

Jízda zručnosti s traktorem je stále velmi populární mezi žáky zemědělských škol a po dlouhodobé pauze se v letošním roce opět bude konat celostátní soutěž této dovednostní disciplíny. Postoupit do ní však mohou jen tři nejlepší z krajských kol, která se konají po celé republice.
Pro zemědělské školy a učiliště z Plzeňského a Karlovarského kraje pořádala tuto soutěž sušická SOŠ a SOU ve spolupráci s klatovskou společností ARBO, Plzeňským krajem a Zemědělským svazem ČR ve středu 10. května 2017. Akce se zúčastnilo celkem 19 žáků z deseti škol. Za krásného jarního počasí měli závodníci s traktorem New Holland T4.75 a pětitunovým přívěsem zdolat co nejrychleji a nejpřesněji připravenou trať s jedenácti překážkami. Jednotliví soutěžící museli například projet osmičkou, slalom, pravoúhlou zatáčkou, zastavit na přesnost, přejet přes dvě úzké lávky a přesně zastavit se soupravou u rampy. Nejnáročnějším úkolem však bylo couvání traktorem s přívěsem do úzké garáže. Rozhodčí hodnotili přesnost splnění jednotlivých úkolů a čas jízdy.
Václav Straka a Jan Hefler, kteří reprezentovali SOŠ a SOU Sušici, plně využili znalost tratě a techniky. Po bezchybné a nejrychlejší jízdě zvítězil Václav Straka, druhý skončil Jan Hefler a třetí místo si vybojoval Pavel Střešňák z klatovské Střední školy zemědělské a potravinářské.
SOŠ a SOU Sušice děkuje společnosti ARBO Klatovy (významný regionální prodejce zemědělské a komunální techniky) za zapůjčení traktoru New Holland T4.75 a poskytnutí hodnotných věcných darů pro všechny účastníky soutěže.
Národní kolo jízdy zručnosti se uskuteční 22.června v areálu bývalých kasáren v Janovicích nad Úhlavou a pořádá jej opět SOŠ a SOU Sušice.