Národní kolo soutěže Opravářů zemědělských strojů

VOŠ A SOŠ Bystřice nad Pernštejnem pořádala dne 20. dubna 2017 celostátní soutěž žáků učebního oboru Opravář zemědělských strojů. Soutěž se uskutečnila pod záštitou organizace České ručičky ve spolupráci s MŠMT a Ministerstvem zemědělství ČR. Akce se zúčastnili zástupci jednatřiceti středních škol z celé ČR a každá škola mohla nominovat pouze jednoho žáka ze 3. ročníku. SOŠ a SOU Sušice však vybrala žáka druhého ročníku Ondřeje Fleischmanna, protože vyhrál krajské kolo v Kralovicích.
Žáci museli absolvovat test z pravidel silničního provozu, náročný test z technologie oprav motorových vozidel a zemědělských strojů. Dále předváděli své dovednosti ve strojním obrábění, ručním zpracování kovů, svařování plamenem, opravovali a seřízovali motor a podobně. Jednotlivé úkoly byly hodnoceny odbornou komisí a o výsledném pořadí rozhodl počet získaných bodů. Závěrečného vyhlášení a předávání cen se účastnil také náměstek ministra zemědělství, což dokazuje vážnost a význam této soutěže.
Zástupce naší školy, Ondra Fleischman, v celkovém pořadí skončil na krásném sedmnáctém místě v náročné konkurenci starších účastníků. Získal též bohaté zkušenosti, které určitě využije v příštím roce pro ještě lepší umístění. Vedení SOŠ a SOU Sušice tímto Ondrovi děkuje za vzornou reprezentaci školy.