Zemědělský den 2017

Součástí Dne otevřených dveří SOŠ a SOU Sušice, který se konal 2.listopadu 2017, byl též tradiční workshop Zemědělský den. Tuto akci pro žáky učebního oboru Opravář zemědělských strojů uspořádala škola společně se Zemědělským svazem ČR - územní organizací Klatovy. Pozvání na tuto akci přijali čelní představitelé významných zemědělských a zpracovatelských podniků okresu Klatovy: Ing. Zdeněk Částka z Agrospolu Malý Bor a.s., Ing. Jan Pavlíček z VOD Hrádek u Sušice, Václav Šmat z VOD Velký Bor, Ing. Vladimíra Ponocná ze ZOD Kolinec , Ivica Punčikar a Ing. Vít Henžel ze škrobárny Lyckeby Amylex, a.s. Horažďovice.
Tito vedoucí pracovníci představili žákům své organizace a všichni se shodli na tom, že současné zemědělství potřebuje mladé zaměstnance. Z tohoto pohledu patří učební obor Opravář zemědělských strojů mezi nejperspektivnější a jeho absolventi patří mezi nejžádanější v zemědělské praxi.
Besedy se dále zúčastnili i významní prodejci zemědělské techniky na Klatovsku. Své podniky a výrobky firem, které prodávají, představili: Bc. Karel Götz a Jan Žežule ze společnosti ARBO Klatovy, Agrowest Klatovy zastupovali František Šebesta a Jaroslav Breu.
Součástí této akce byla též malá výstava zemědělské techniky v areálu školy, kde si žáci mohli prohlédnout nejmodernější zemědělské stroje.